Kategorie: výsledky/results 2005

MASTERS , OAKS - Rábapatona 10.9.2005

výsledky

V dostihu na distanci 280m nebylo prakticky po pár metrech o co bojovat. Z boxů vylétl Hurricannes Valuta a do cíle jen náskok zvyšoval. Ostatní pole ztrácelo těsným soubojem, z něhož nakonec nejlépe vyšel Autumn Tango Elsandy, který byl v cíli o třičtvrtě délky dříve, než třetí Terezas Marion. Valuta stanovil nový nejrychlejší čas na této distanci na 16.95.

V Masters nejlépe vyběhla po startu Hurricanes Vienna, zpět zůstal naopak Shelbourne Pluto. Do zatáčky nabíhalo ve více než těsném sevření prakticky celé pole. Celý další dostih byl poznamenán mnoha vzájemnými souboji a kontakty. Vítězství vybojovala Vienna před  Plutem.

V semifinále Masters whippetů  vyhráli Harmon Supersonic (18.72) , Husky Supersonic (19.02) a Benino Max Inventum (18.82).

Whippeti veteráni předvedli nádherný dostih. Krátce po startu se do vedení dostala Calgary Supersonic ovšem do cílové roviny vbíhali současně Czechman Supersonic, Arva Inventum a Calgary. Czechman měl v cíli nejvíce sil a vyhrál (19.99) o třičtvrtě délky před Arvou , o krk zpět třetí zůstala Calgary.

V Oaks whippetek běžely startovní rovinu současně v čele Old Roads Carmen a Blue Diamond Inventum. V zatáčkách a v cílové rovině si  rozhodující náskok vypracovala Blue Diamond a zvítězila (18.70) o tři délky před Carmen. Třetí místo pak patřilo Ioupi Supersonic.

V Consolation Masters whippetů psů  vedl Henley Supersonic před Kylem Supersonic třičtvrtě roviny. Pak se Kyle dostal do vedení a to udržel až  do cíle . Druhý Henley byl  cíli o tři délky zpět .

Ve finále Masters psů nejlépe vystartoval Handy Supersonic . Ve druhé polovině roviny se velkým zrychlením dostal do čela Harmon Supersonic a své soupeře tentokrát výrazně předčil a vyhrál (18.65) před Handym o sedm dálek . Další velice kompakní skupinu, v níž rozhodovaly mezi třetím a pátým pořadím nosy, přivedl do cíle Chat Supersonic.