Kategorie: výsledky / results 2010

CZECH CHAMPIONSHIP 280m & CHUDLEYS GREYHOUND RACER OPEN - Rábapatona 17.7.2010

výsledky / results

Semifinálové běhy whipetů fen vyhrály Oxana Supersonic (17.92) a ve velmi vyrovnaném běhu Annabelle z Osirisova domu (19.49).

Na vítězství v obou semifinále whipetů psů bylo zapotřebí běžet pod osmnáctisekundovou hranici- Magmatic Ocean (17.97) a Orlando Supersonic (17.55).

----------------------------------

Večerní finálový blok otevřeli whipeti veteráni . Dostih vedla od startu do cílové roviny Old Roads Carmen . V závěru získal vítězství Dauphin Globe Glass (19.88) před Dr. Doolittlem G.G. a Carmen.

Premiéru na dráze si pořádně užil švýcarský Questhouse Tobey. Velmi brzy se odpoutal od svých soupeřů a zvítězil (17.06) ,před opět dobře běžící Winter Joy a třetí Puckaun La Paya.

B-Sarah Cinpress vyhrála Consolation whippetů fen (19.66),  lepším závěrem před Esther Globe Glass.

Po nevydařeném semifinále si Pascha Supersonic zajistil vítězství (18.86) v Consolation prakticky již v úvodu dostihu, druhý pak doběhl Arsene Lupin Cinpress.

Infinito Boris vbíhal do první zatáčky s délkovým náskokem a to se ukázalo být rozhodující v July Trophy greyhoundů A3. V závěru dostihu odolal finiši Heartland All In  a Dopping Malibu a o délku vyhrál (30.76).

V Summer Trophy greyhoundů A2 na 492m se blýskla doposud nejlepším výkonem Kengyelfuto Sunny. Z Eagle Conroy se sice celý dostih snažil náskok vedoucí feny zmenšit, ale ta jistě vyhrála (30.24) před Conroy a chorvatským debutantem Andorem.

Ve finále whippetů fen si svým zrychlením  brzy získala značný náskok Oxana Supersonic,  před celým polem . To se v průběhu dostihu několikrát promíchalo , aby nakonec druhá cílem proběhla New Star Supersonic před Miss Miracle ze Spingbart Gou. Vítězných 17.70 je novým nejlepším výkonem.

Czech Championship greyhoundů na sprint distanci bylo bez nadsázky úchvatným soubojem . Vynikající break měla Puckaun Romina , byla však těsně následována Mums Lee a Ah Sure Duffy. V poslední zatáčce se na vedoucí pozici dostal Ah Sure Duffy a dobrému závěru Rominy pak už odolal a zvítězil (17.22) , o půl délky před Rominou a Mums Lee.

Do finále whippetů psů vlétl po svém Orlando Supersonic a v dostihu zvítězil výrazně (17.50) před Magmatic Ocean, který neměl dobrý běh. Probaxon Asthon se ve finále předvedl ve své nejlepší formě a finišoval třetí.

Chudleys Greyhound Racer Open greyhoundů na klasické distanci  svedlo na start mj. nedávného vítěze Derby Kengyelfuto Sky a Evropského šampióna Brother Mick. Nejlepší early pace měl po startu Sky a nabíhal do zatáčky s náskokem délky před Mick a překvapivě třetím Ross Jaxx On. Pak se odehrála naprosto senzační bitva o vítězství . Mick nakonec dostih o půl délky vyhrál (29.78) před Sky a jen nepatrně zpět zůstali MH Nicky a neuvěřitelně finišují Kengyelfuto Speed Sweet.

Chudleys Greyhound Racer Puppy Open greyhoundů ,rovněž na klasické distanci , bylo dalším ,oku lahodícím dostihem . Když se ale z naprosto vyrovnaného pole na protilehlé rovině dostal do čela Z Eagle Yukon , nenechal si už vítězství vzít (30.38). Zvláštní průběh dostihu měla druhá Dopping Black Magic Woman. Dobrý úvod , pak se trochu vytratila, aby přišla do cíle drtivým finišem. Z Eagle Adriano pak  bral třetí místo.